Достапни линкови

Њујорк: Авганистан и натаму е под закана од тероризмот, изјави Хамид Карзаи во обраќањето во ОН


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, во обраќањето во Обединетите Нации, оцени дека неговата земја и натаму е под закана од тероризмот и оти е потребна континуирана меѓународна помош за зајакнување на безбедносните сили. Карзаи додаде дека во Авганистан голем проблем се и сиромаштијата и трговијата со дрога.
XS
SM
MD
LG