Достапни линкови

Вашингтон: Претставничкиот дом на САД усвои закон за зајакнување на санкциите против Иран


Американскиот претставнички дом усвои закон за зајакнување на санкциите против Иран. Во него се повикува американската влада да ја стави Иранската Револуционерна Гарда во листата на терористички организации.
XS
SM
MD
LG