Достапни линкови

Виетнам: 60 лица загинале при уривање на мост


Најмалку 60 работници загинале, а повеќемина биле повредени кога се урнал мост во изградба во јужен Виетнам. Медиумите во Виетнам јавија дека во моментот на уривањето на мостот, на него работеле околу 250 луѓе, а некои сеуште се водат како изчезнати.
XS
SM
MD
LG