Достапни линкови

Квета: Первез Мушараф ја започна претседателската кампања


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф ја започна кампањата за претседателските избори во градот Квета, јави дописникот на Радио Слободна Европа. Изборите ќе се одржат на 6-ти октомври.
XS
SM
MD
LG