Достапни линкови

Приштина: Во експлозијата било употребено големо количество Три-Нитро-Толуол


Истрагата покажала дека во експлозијата во Приштина во понеделникот, кога загинаа 2 лица, а 12 беа повредени, било употребено големо количество Три-Нитро-Толуол, изјавил претставник на косовската полиција. Меѓутоа, полицијата сеуште нема индиции за евентуалните извршители и нема приведени.
XS
SM
MD
LG