Достапни линкови

Кабул: 125 талибанци убиени во судирите во јужен Авганистан


Најмалку 125 талибанци биле убиени во две големи битки во јужен Авганистан, јавија агенциите. Во операцијата на НАТО силите и американските трупи, со подршка од воздух, загинал и еден сојузнички војник.
XS
SM
MD
LG