Достапни линкови

Њујорк: Српскиот преговарачки тим нема да се согласи со независност на Косово


Српскиот премиер Воислав Коштуница, пред заминувањето за Њујорк изјави дека делегацијата на Белград на преговорите за статусот на Косово, јасно ќе соопшти дека нема да се согласи со независност. Почитувањето на меѓународното право претставува единствен пат кој може да доведе до компромисно и трајно решение, изјави Коштуница.
XS
SM
MD
LG