Достапни линкови

Њујорк: Атина и Скопје треба да ги забрзаат преговорите за името, вели Николас Барнс


Американскиот заменик-државен секретар Николас Барнс, на средбата во Њујорк со шефот на грчката дипломатија Дора Бакојани изјавил дека Атина и Скопје треба да ги забрзаат преговорите за решавање на спорот, јави грчкото радио Скај. Барнс, како што пренесува МИА, рекол дека Соединетите Држави отсекогаш ги поддржувале преговорите што се одвиваат со посредништво на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG