Достапни линкови

Токио: Јапонскиот парламент го избра Јасуо Фукуда за нов премиер


Јапонскиот парламент го избра денеска Јасуо Фукуда за нов премиер, веднаш по оставката на Шинзо Абе и неговиот комплетен кабинет. Владеачката Либерално демократска Партија реши да го смени Абе по серијата финансиски скандали поврзани со членовите на владата.
XS
SM
MD
LG