Достапни линкови

Техеран: Иран го набљудува движењето на американските сили


Техеран го набљудува движењето на американските сили и ке се брани со ракети ако Иран биде нападнат, изјави Јахја Рахим Сафави советник на иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Камнеи. Тој сепак рече дека не очекува напад, бидејки американците биле заглавени во Ирак. Нуклеарната програма на Иран е причина за заострените односи со Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG