Достапни линкови

Бангладеш: Непознат напаѓач убил 12 лица


Непознат напаѓач во Бадагшан во Авганистан отворил оган врз полициско возило и убил 12 лица владини и полициски службеници. Лицата кои патувале кон Кабул биле невооружени, соопшти локалната полиција. Во операција на НАТО пак биле ослободени двајцата киднапирани италијански војници во западен Афганистан. Судбината на двајцата афганистански придружници не е позната.
XS
SM
MD
LG