Достапни линкови

Скопје: Посета на специјалниот претставник на генералниот секретар на ОН за заштита на човековите пр


Специјалниот претставник на генералниот секретар на Обединетите нации за заштита на човековите права Хина Џилани, денеска и утре ќе престојува во Република Македонија. Целта на посетата е да се процени напредокот постигнат од нејзината последна посета на Македонија во 2003 година, како и актуелната ситуација со бранителите на човекови права и средината во која тие дејствуваат.
XS
SM
MD
LG