Достапни линкови

Приштина: Две лица загинале при експлозија во Приштина


Полицијата во Косово соопшти дека две лица загинале, а 11 се повредени при експлозија што се случила во Приштина. Како што пренесуваат агенциите експлозијата се случила утринава во центарот на градот, во област во која се наоѓале ресторани и продавници. Полициската истрага е во тек и засега не е познато кој стои зад нападот.
XS
SM
MD
LG