Достапни линкови

Њујорк: Претседателот Бранко Црвенковски учестува на 62-та сесија на Генералното Собрание на ОН


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски од вчера престојува во Њујорк, каде што ќе учествува на 62-та сесија на Генералното собрание на Обединетите нации каде ќе има и свое обраќање посветено на милениумските развојни цели, а ќе учестува и на приемот што по повод 62-то Генерално собрание на ОН го приредува претседателот на Соединетите Држави Џорџ Буш. Како што се соопштува Црвенковски во Њујорк ќе има средба и со Метју Нимиц, специјалниот пратеник во разговорите за разликите околу името на државава со Грција.
XS
SM
MD
LG