Достапни линкови

Скопје: Специјалниот претставник на ОН за човекови права Хина Џилани во посета на Македонија


Специјалниот претставник на генералниот секретар на Обединетите нации за заштита на човековите права Хина Џилани од денеска е во посета на Република Македонија. Таа ќе се сретне со претставници на Владата, членови на судските органи, пратеници, претставници на национални институции за човекови права, на меѓународната заедница и бранителите на човековите права.
XS
SM
MD
LG