Достапни линкови

Њујорк: „Четворката“ за Блискиот Исток поддржа одржување израелско-палестинска мировна конференција


Посредниците на Мировната ,,четворка,, за Блискиот Исток кои се сретнаа во Њујорк го поддржаа одржувањето на израелско-палестинска мировна конференција, што би се одржала подоцна во текот на годинава. Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изрази надеж дека на мировната конференција ќе учестуваат и лидерите на клучните арапски држави, вклучувајќи ја и Сирија.
XS
SM
MD
LG