Достапни линкови

Токио: Јашуа Фукуду нов лидер на владеачката партија во Јапонија


Владеачката партија на Јапонија го избра Јашуа Фукуду за свој нов претседател со што тој стана и кандидат за премиер, по оставката на Шинзо Абе на 12 септември, јавуваат агенциите. Тој важи за искусен политичар од умерената струја кој се залага за поблиски односи со азиските земји.
XS
SM
MD
LG