Достапни линкови

Њујорк: Денеска средба Бакојани - Нимиц


Средба со посредникот Метју Нимиц во Њујорк денеска ке има и шефот на грчката дипломатија Дора Бакојани. Грчките медиуми повикувајќи се на дипломатски извори во Атина јавуваат дека ќе биде извршен притисок, бидејќи наближува моментот кога Македонија ќе излезе на последната етапа од патот кон присоединување во НАТО.
XS
SM
MD
LG