Достапни линкови

Пакистан: Најмалку 27 лица загинале пиејќи затруен алкохол


Најмалку 27 лица умреле пиејки затруен алкохол во јужен Пакистан. Според полицијата две лица се осомничени дека го произвеле алкохолот. Пиењето алкохол е казниво дело во Пакистан, кое сепак ретко се применува.
XS
SM
MD
LG