Достапни линкови

Исламабад: Претседателските избори ќе бидат одржани на 6-ти октомври


Пакистанската изборна комисија соопшти дека претседателските избори во таа земја ќе бидат одржани на 6-ти октомври. Кандидатските листи треба да бидат поднесени до 27-ми овој месец. Актуелниот претседател, генерал Первез Мушараф, кој дојде на таа функција пред 8 години со воен пуч, ќе се кандидира на овие избори и изјави дека доколку биде избран, ќе се повлече од армијата.
XS
SM
MD
LG