Достапни линкови

Бејрут: Осуда за убиството на либанскиот анти-сирискиот пратеник Антон Ганем


Меѓународната заедница го осуди убиството на либанскиот анти сириски пратеник Антон Ганем, и уште 7-мина други лица, кои настрадаа при експлозија на автомобил бомба во христијанскиот дел на Бејрут. Тој е 7-ми анти-сириски политичар, кој е убиен во Либа од февруари 2005-та година, кога беше извршен атентат врз поранешниот премиер Рафик Ал Харири.
XS
SM
MD
LG