Достапни линкови

Западен Брег: Кондолиза Рајс ќе се сретне со Махмуд Абас


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска на Западниот Брег ќе има средба со палестинскиот лидер Махмуд Абас. Рајс е во регионот во подготовка на престојната мировна конференција за Блискиот Исток, иницирана од Соединетите Држави. Вчера Израел го прогласи Појасот Газа за непријателска територија и најави прекин на снабдувањето со гориво и струја за таа територија под контрола на Хамас, како одговор на ракетните напади.
XS
SM
MD
LG