Достапни линкови

Лондон: Хосе Мурињо си заминува од Челзи


Тренерот на Челзи, Хосе Мурињо си заминува од клубот. Официјално е соопштено дека раководството на Челзи и Мурињо постигнале согласност за прекин на соработката. Но, според некои извештаи, сопственикот на Челзи, Роман Абрамович му дал отказ на Мурињо, незадоволен од последните резултати на клубот.
XS
SM
MD
LG