Достапни линкови

Вашингтон: Бернар Кушнер во посета на Соединетите држави


Шефот на француската дипломатија Бернар Кушнер денеска заминува во посета на Соединетите Држави. Како што е најавено, теми на разговорите со американски официјални претставници, се иранската нуклеарна програма, ситуацијата во Ирак, престојната мировна конференција за Блискиот Исток, како и процесот за решавање на косовскиот статус.
XS
SM
MD
LG