Достапни линкови

Европа: Резултати од првото коло на лигата на шампионите


За љубителите на спортот и на обложувањето, резултатите од првото коло на лигата на шампиони на УЕФА:
Олимпик Марсеј- Бешикташ 2-0, Порто- Ливерпул 1-1
Челзи- Розенборг 1-1, Шалке- Валенсија 0-1
Реал Мадрид- Вердер 2-1, Олимпијакос- Лацио 1-1
Милан- Бенфика 2-1, Шахтјор- Селтик 2-0
XS
SM
MD
LG