Достапни линкови

Шангај: Околу 200 илјади лица евакуирани во очекување на тајфун


Околу 200 илјаду луѓе се евакуирани од Шангај во очекување на налетот на силниот тајфун Вифа, кој синоќа го погоди Тајван. Засега нема извештаи за жртви или материјални штети.
XS
SM
MD
LG