Достапни линкови

Багдад: Најмалку 12 лица загинале во неколку одвоени подметнати експлозии


Најмалку 12 луѓе загинале, а над 30 биле повредени во неколку одвоени подметнати екплозии во Багдад. Во ирачкиот град Тикрит, во престрелка меѓу полицијата и милитанти, загинале тројца ирачани, а две лица биле повредени.
XS
SM
MD
LG