Достапни линкови

Лондон: Состанок на посредничката тројка за Косово


Денеска во Лондон ке се одржи состанок на посредничката тројка на Контакт групата за Косово и делегацијата на Србија. Главна тема на средбите кои продолжуваат утре со состанакот со косовската делегација како што јавуваат агенциите, се очекува да биде утврдувањето на дневниот ред за престојниот директен состанок мегу Белград и Приштина кој е најавен за 28 септември.
XS
SM
MD
LG