Достапни линкови

Москва: Еднострана независност на Косово само со поддршка од Западот, смета Путин


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека до еднострано прогласување на независност на Косово може да дојде само со поддршка од Запад, кој и ке ја сноси одговорноста за последиците.
Денешен Московски комсомолец пренесува дека Путин во Сочи пред 46 меѓународни политиколози и аналитичари на прашањето и дали тогаш Русија би можела аналогно да ја признае Абхазија, отцепената област од Грузија, Путин кусо одговорил - „Ќе видите“.
XS
SM
MD
LG