Достапни линкови

Вашингтон: Мајк Минаси кандидат на Буш за јавен обвинител


Пензионираниот федерален судија конзервативецот Мајк Микаси е изборот на американскиот претседател Џорџ Буш за Јавен Обвинител. Тој треба да дојде на местото на Алберто Гонзалес, кој минатата недела поднесе оставка поради обвинувањата дека сменил 8 федерални обвинители од политички причини. Гонзалес тоа го негираше.
XS
SM
MD
LG