Достапни линкови

Техеран: Иран ќе ја продолжи нуклеарната програма


Иран ке ја продолжи нуклеарната програма и ќе му одолее на меѓународниот притисок, изјави претседателот Махмуд Ахмадинеџат како реакција на шефот на француската дипломатија Бернар Кушнер, кој порача дек светот мора да се подготви за можна војна со Иран. Според Кушнер преговорите со Иран треба да продолжат до крај, но иранското нуклеарно оружје би било вистинска закана за цел свет.
XS
SM
MD
LG