Достапни линкови

Прага: Продолжува посетата на српскиот претседател Борис Тадиќ на Чешка


На покана од чешкиот претседател Вацлав Клаус, претседателот на Србија, Борис Тадиќ е во официјална посета на Прага. Како што е најавено, денеска ќе го отвори чешко-српскиот бизнис форум, а ќе оствари и средби со чешкиот државен врв. Главни теми на разговорите ќе бидат Косово и европската интеграција на Србија.
XS
SM
MD
LG