Достапни линкови

Виена: Од денеска годишна конференција на Меѓународната атомска агенција


Денеска во Виена ќе се одржи годишната конференција на Меѓународната агенција за атомска енергија. Се очекува 144 те земји членки на организацијата да разговараат за натамошните преговори околу иранската нуклаерна програма . Неодамна Меѓународната агенција за атомска енергија се согласи со акциониот план на Иран, на што пак остро се спротиставија Соединтетите Држави.
XS
SM
MD
LG