Достапни линкови

Киркук: Најмалку петмина загинати во напад на бомбаш самоубиец


Во експлозија на бомбаш самоубиец загинале најмалку 5 лица, а десеттина се ранери во близина на градот Киркук, Ирак. Како што јавуваат агенциите милитантите започнаа нова фаза на напади за време на светиот муслимански празник Рамазан.
XS
SM
MD
LG