Достапни линкови

Вашингтон: Пензионираниот генерал Весли Кларк ја поддржа Хилари Клинтон во трката за претседател


Пензионираниот американски генерал Весли Кларк ја поддржа Хилари Клинтон во трката за претседател на Соединетите држави. Кларк кој беше командант на НАТО во период кога беше бомбардирана тогашната Сојузна Република Југославија, рече дека сенаторката од Њујорк е исклучителна личност со способности и искуство да биде претседател на Америка. Инаку Весли Кларк ја критикуваше ирачката воена операција што придонесе за одредена популарност мегу Американците.
XS
SM
MD
LG