Достапни линкови

Москва: Русија ќе инсистира САД да го напуштат планот за изградба на анти ракетен штит во Европа


Москва ке инсистира до Вашингтон да го напушти планот за анти ракетен штит во Средна Европа. Тоа е клучната руска цел за време на разговорите идната недела меѓу американските руските и азербејџанските преставници во радарската станица Гарбала во Азербејџан.
XS
SM
MD
LG