Достапни линкови

Вашингтон: Кристофер Хил очекува продолжување на шестпартитните преговори со Северна Кореја


Американскиот помошник државен секретар Кристофер Хил изјави дека и натаму очекува продолжување на 6 партитните преговори со Северна Кореја. Тој одби да ги коментира медиумските наводи дека Севрна Кореја испратила нуклеарна помош за Сирија.
XS
SM
MD
LG