Достапни линкови

Киев: Состанок меѓу Украина и ЕУ за продлабочување на односите


Европската Унија и Украина започнаа во Киев годишен состанок на кој учествуваат Претседателот на Европската Комисја Хозе Мануел Баросо, евро комесарот за надворешна политика Хавиер Солана и претседателот и премиерот на Украина Виктор Јушченко и Виктор Јануковиќ. Целта е продлабочување на европско – украинските односи.
XS
SM
MD
LG