Достапни линкови

Газа: Израелски сили влегоа во Газа


Израелски сили подржани од тенкови влегоа во Газа поради терористички закани. Тензиите во регионот пораснаа по ракетирањето од Газа врз воен тренинг камп во Израел при што беа ранети 35 војници.
XS
SM
MD
LG