Достапни линкови

Москва: Расправа во Думата за номинацијата на Зубков за премиер на Русија


Руската Дума денеска започна дебата за номинацијата на Виктор Зубков за премиер по оставката на Михаил Фрадков. Зубков, релативно непознат, е номиниран од Претседателот Владимир Путин и досега ја водеше федералната финансиска мониторинг служба. Неговата номинација е изненадување за посматрачите и повторно го подигна прашањето за наследник на Путин кому му завршува мандатот следната година.
XS
SM
MD
LG