Достапни линкови

Скопје: Министерот за одбрана на Република Чешка, Власта Парканова во посета на Македонија


Денеска во посета на Македонија престојува министерот за одбрана на Република Чешка, Власта Парканова. Таа ќе се сретне со својот домаќин македонскиот министер за одбрана Лазар Еленовски, а на средбата меѓудругото ќе се разговара и за евроатлантските интеграции на Македонија.
XS
SM
MD
LG