Достапни линкови

Свет: Почнува одбележувањето на Рамазан


Повеќе од милијарда и двесте милиони муслимани во светот денеска го започнаа одбележувањето на Рамазан, светиот месец на пост и апстиненција. Рамазан за муслиманите во Либија и Нигерија почна вчера.
XS
SM
MD
LG