Достапни линкови

Свет: Цената на нафтата на рекордно високо ниво


Цената на нафтата достигна рекодно виско ниво, осумдесет долари за барел. Ова дојде како последица на податоците дека американските нафтени резерви во минатата недела опаднале повеќе од предвидените седум милиони барели, но и поради создавањето на ураганаот Умберто што би можело да ги погоди нафтените платформи во Мексиканскиот залив.
XS
SM
MD
LG