Достапни линкови

Вашингтон: Денеска говор на Буш за неговата стратегија во Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска ќе одржи говор посветен на неговата стратегија во Ирак. До ова доаѓа само два дена откако американскиот командант во Ирак генерал Дејвид Питреус во Конгресот изрази уверување дека бројот на американските сили во таа земја би требало да биде намален за триесет илјади.
XS
SM
MD
LG