Достапни линкови

Виена: Австриските власти уапсија тројца осомничени за поврзаност со Ал Каеда


Австриските власти уапсија три лица, осомничени дека се поврзани со терористичката организација Ал Каеда, изјави австрискиот министер за внатрешни работи Гунтер Платер.Според него, апсењата се поврзани со групата наречена „Гласот на калифот“, која во март на еден исламистички сајт објави видоснимка со закани врз Германија и Австрија.
XS
SM
MD
LG