Достапни линкови

Вашингтон: Посета на грузискиот шеф на дипломатијата Безуашвили


Грузискиот министер за надворешни работи Гела Безуашвили во Вашингтон разговараше со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс и со секретарот за одбрана Роберт Гејтс за аспирациите на Грузија за членство во НАТО. Безуашвили изјави дека ќе ги посети и другите земји членки на НАТО со цел да ги убеди, на наредниот самит на Алјансата во април во Букурешт, Грузија да добие покана за членство.
XS
SM
MD
LG