Достапни линкови

Скопје: Македонија денеска игра против Естонија


За љубителите на спортот. Македонската фудбалска репрезентација денеска во Скопје се среќава со селекцијата на Естонија, во рамките на квалификациите за европското првенство. Овој натпревар е шанса за лекување на раните по лошата игра и поразот од Русија со 3 спрема 0, како и за прекинување на црната серија во квалификациите, во кои од ноември лани доживуваме само порази.
XS
SM
MD
LG