Достапни линкови

Анкара: Откриен минибус со бомба во гаража во Истанбул


Турските власти соопштија дека полицијата открила минибус со бомба во гаража во Анкара. Бомбаши самоубијци поврзани со Ал Каеда во Истамбул во 2003 со камион бомба убија 58 луѓе.
XS
SM
MD
LG