Достапни линкови

Брисел: План за демонстрации „Стоп за исламизацијата на Европа“


Илјадници демонстранти од Британија, Германија и Данска планираат да одржат демонстрации во Брисел под слоганот ,, Стоп за исламизацијата на Европа,,. Демонстрантите одбележувајки на годишницата од нападите врз Америка ризкуваат апсење, бидејки протестите се забранети од страна на градоначалникот на Брисел Фреди Тиелменс. Најмалку една муслиманска радикална група се закани дека ке одржи контра демонстрации поради што градоначалникот на Брисел предупреди на можни судири мегу демонстрантите.
XS
SM
MD
LG