Достапни линкови

Свет: Нов видео материјал со Осама бин Ладен


Нов видео материјал на кој е прикажан шефот на Ал Каеда Осама бин Ладен е емитуван на Интернет денеска на 6 тата годишница од нападите врз Америка. Во него е прикажана слика на бин Ладен со глас чија автентичност не е потврдена, со кој пофалува еден од киднаперите на авионите со кои беше извршен терористичкиот напад.
XS
SM
MD
LG